Greek Fairy Tail Role Playing Game
 
HomeΣημαντικαSearchLatest imagesRegisterLog in(Aρχη) Η περιπετεια ξεκιναει  Post_r10
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None

Most users ever online was 17 on Mon Aug 11, 2014 8:01 pm

Share
 

 (Aρχη) Η περιπετεια ξεκιναει

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Shooter
Shooter

Moderator
Moderator


Όνομα Χαρακτήρα : Yagami Light
Gender : Male
Posts : 25
Join date : 2014-08-16
Location : New Era
Age : 27

Character sheet
Ζωη:
(Aρχη) Η περιπετεια ξεκιναει  Left_bar_bleue0/0(Aρχη) Η περιπετεια ξεκιναει  Empty_bar_bleue  (0/0)
Xp:
(Aρχη) Η περιπετεια ξεκιναει  Left_bar_bleue0/0(Aρχη) Η περιπετεια ξεκιναει  Empty_bar_bleue  (0/0)

(Aρχη) Η περιπετεια ξεκιναει  Empty
PostSubject: (Aρχη) Η περιπετεια ξεκιναει    (Aρχη) Η περιπετεια ξεκιναει  I_icon_minitimeSun Aug 31, 2014 12:50 am

Ξεκιναει η περιπετεια μας με ενα 19 χρονο παιδι που τον λενε Yagami Light που το ονειρο του ειναι να γινει ο δυνατοτερος μαγος και να μπει στην συντεχνια του Fairy Tail,αλλα οταν ομως σκεφτικα αυτον τον στοχο αρχιζα να λεω απο μεσα μου

τι πρεπει να κανω για να μπω στην συντεχνια του Fairy Tail...?Πρεπει να προπονηθω ??Τι χρειαζεται??.Επειτα οταν ειδα μια αμαξαν να ερχεται μπροστα ειπα τον οδηγο να με παει στην πολη Magnolia που παρα πολυ φιλοι μου λεγανε οτι ειναι μια πολη με "πολλη"πραγμα μεσα,ετσι αποφασισα να ξεκινησω την περιπετεια μου στην Magnolia
Back to top Go down
Shooter
Shooter

Moderator
Moderator


Όνομα Χαρακτήρα : Yagami Light
Gender : Male
Posts : 25
Join date : 2014-08-16
Location : New Era
Age : 27

Character sheet
Ζωη:
(Aρχη) Η περιπετεια ξεκιναει  Left_bar_bleue0/0(Aρχη) Η περιπετεια ξεκιναει  Empty_bar_bleue  (0/0)
Xp:
(Aρχη) Η περιπετεια ξεκιναει  Left_bar_bleue0/0(Aρχη) Η περιπετεια ξεκιναει  Empty_bar_bleue  (0/0)

(Aρχη) Η περιπετεια ξεκιναει  Empty
PostSubject: Re: (Aρχη) Η περιπετεια ξεκιναει    (Aρχη) Η περιπετεια ξεκιναει  I_icon_minitimeSun Aug 31, 2014 1:14 am

Οταν εφτασα στην πολη Magnolia ειδα παρα πολους μαγους μερικοι προσποιουταν οτι ηταν μαγοι αλλοι ηταν απο αλλες συντεχνιες,αλλα εγω μεσα μου ενιωθα ζηλεια γιατι θελω και να γινω καποιους σαν αυτους ή να γινω δυνατοτερος απο αυτους.Το μεσημερι αρχιζε να γουργουζει η κοιλια ετσι αποφασισα να παω φαω...αλλα καθως περπατουσα για να βρω ενα εστιατορειο ξαφνικα   ειδα εναν αστεγο  με κοιτουσε καπως παραξενα αλλα εγω ενιωθα οτι πηγε κατι να μου πει...αλλα σε καποια φαση μου ειπε
-Εισαι καινιουργιος εδω?
-Ναι καινιουργιος ειμαι πρωτη μου φορα ερχομαι σ'αυτη την πολη  
Το ρωταω εγω σε καποια φαση
-Μπορειτε λιγο να μου πειτε γιατι εχεται τοσους πολλους μαγους?
-Μην νομιζεις μερικοι δεν ειναι καν μμαγοι και δεν εχουν καν την αισθηση της μαγειας απο μεσας τους μεροικοι ειναι και απατεωνες
-Χμμμμ..Μαλιστα Ευχαριστωω Osan,αααα και κατι αλλο που θυμηθηκα μπορειτε να μου πειτε κανενα καλο εστιατοτορειο για να φαω
-Παρα πολυ καλη η ερωτηση σου ξερω ενα καλο εστιατορειο με θαλλασινα φαγητα ,  το εχει ενα φιλος μου και ειναι ο ιδιοκτητης του εστιατορειου τον λενε Tzak  
Λεω εγω απο μεσα
-Σοβαρα τωρα θαλασσινα?? εγω περιμενα να μου πει  κανενα εστιατορειο με κρεατα και τετοια
-Ευχαριστω Osan !!
Και επειτα συνεχιζα την βολτα μου  και εβλεπα παρα πολα μαγαζια ειδη εξοπλισμων για μαγους αλα ηταν παρα πολυ ακριβα αλλα αξιζαν στην τιμη που ηταν τα αντικειμενα μερικα,αλλα ξαφνικα μπηκα  σε  μαγαζι και ειδα ενα απο τα ποιο σπανια βιβιλια για μαγους  που υπαρχουν!Τιμη δεν εγραφε απο πανω ετσι σκεφτηκα να ρωτησω κανενα υπαλληλο .Επειτα  ερχεται ο υπαλληλος του μαγαζιου και με ρωταει  
-Μπορω να σας εξεπηρετησω ?
-Ναι,επειδη δεν γραφει ποσο κανει αυτο το βιβλιο μπορειτε να μου πειτε την τιμη του
Ναι βεβαια 15.000 jewels
Ξαφνικα εμεινα με το στομα ανοιχτο
-Γιατι ειναι τοσο ακριβο αυτο το  βιβλιο
-Επειδη ειναι απο τα ποιο σπανια και παρα πολυ μαγοι προσπαθησαν να το αγορασουν αλλα δεν τα καταφερναν λογου κοστους
-Μαλιστα....Ευχαριστω !
Ετσι βγηκα απο το μαγαζι και συνεχισα την βολτα μου!
Back to top Go down
Shooter
Shooter

Moderator
Moderator


Όνομα Χαρακτήρα : Yagami Light
Gender : Male
Posts : 25
Join date : 2014-08-16
Location : New Era
Age : 27

Character sheet
Ζωη:
(Aρχη) Η περιπετεια ξεκιναει  Left_bar_bleue0/0(Aρχη) Η περιπετεια ξεκιναει  Empty_bar_bleue  (0/0)
Xp:
(Aρχη) Η περιπετεια ξεκιναει  Left_bar_bleue0/0(Aρχη) Η περιπετεια ξεκιναει  Empty_bar_bleue  (0/0)

(Aρχη) Η περιπετεια ξεκιναει  Empty
PostSubject: Re: (Aρχη) Η περιπετεια ξεκιναει    (Aρχη) Η περιπετεια ξεκιναει  I_icon_minitimeSun Aug 31, 2014 1:03 pm

Καθώς συνέχιζα την βόλτα μου είδα σε μια γωνιά μια συμμορία με 3 αγόρια που ο καθένας είχε ένα σχέδιο από μια συντεχνία ο άλλος στο χέρι του,άλλος στο στήθος,ο άλλος στην πλάτη του....άλλα  σε κάποια φάση  με κοιτούσαν κάπως παράξενα και αισθανόμουν  λες και ήμουν ο μοναδικός άγνωστος σ'αυτη την πόλη. Ξαφνικά εμφανίστηκαν μπροστά μου και άρχιζαν να με ρωτάνε πολλα πραγματα...
-Ποιος εισαι? πως σε λενε?
-Με λενε Yagami Light!Εσενα?
-Προτειμω να παραμεινω ανονυμως!Ποιος ειναι ο στοχος ?
Να γινω ενας απο τους δυνατοτερους μαγους και να μπω στην συντεχνια του FairyTail
-Χαχαχαχχα συντεχνιες και βλακειες !
Ξαφνικα με εσπωξε και αρχιζαν να με χτυπανε.Εκεινη την στιγμή σκεφτικα οτι δεν επρεπε να τους μιλησω και δεν θα γινοταν ολο αυτο!Αλλα οταν αρχισαν να με χτυπανε εκεινη την στιγμη νευριασα και αποφασισα να χρησιμοποιησω την μαγεια μου που διαθετω !Σηκωσα το δεξι μου χερι και αρχιζαν να βγαινουν απο τον ωμο μου κεραυνοι !
-Επειδη με νευριασατε θα πρεπει να σας το κανω και δεν μου αρεσουν νταηδες σαν και εσας

Lighting Strike Right Hand
 

Και ετσι τους εριξα και τους τρεις με μονο μια μαγεια!Μετα ειδα αλλους 3 μαγους απο την συντεχνια του Fairy Tail.
Επειτα μου ειπαν αυτοι οι μαγοι
-Ευχαριστωω αδελφε για την βοηθεια μας
Λεω απο μεσα μου !
-Ποια βοηθεια εγω το μονο που εκανα τους χτυπησα τιποτα αλλο !
-Τιποτα να σται καλα παιδια
Αλλα ενας μαγος απο αυτους λεει
-Ειδαμε την μαγεια σου που διαθετεις και ηταν καταπληκτικη!!!!Θα θελες να μπεις στην συντεχνια μας
Εκεινη την στιγμη οταν ακουσα ΣΥΝΤΕΧΝΙΑ πηγα να λυποθημησω απο την χαρα μου!
Με ξαναρωταει ο μαγος !
-Θελεις να ερθεις μαζι μας η οχι?
Απανταω εγω με χαρα και εθνουσιασμο
-ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΩ Σ'ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΥΝΤΕΧΝΙΑ ΕΙΝΑ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΠΩ Σ'ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΥΝΤΕΧΝΙΑ
-Ωραια!Ελα τοτε μαζι μας!ΑΑΑΑ και κατι αλλο για να μπεις σε μια συντεχνια δεν ειναι τοσο ευκολο....για να μπεις σε μια συντεχνια πρεπει να εχεις της ικανοτιτες για μπεις εκει!! θα αναμετριθεις με δυσκολες αντιπαλους θα κανεις και δυσκολες αποστολες!!αλλα οταν ειδαμε εσενα δεν θα ειναι κατι δυσκολο για σενα ! Ετσι πιστευουμε εμεις ! Ολα ειναι στο χερι σου !
-Μην ανυσηχεις για μενα θα βαλω τα δυνατα μου!
-Είμαι τυχερός ναι ή όχι
Τωρα απο δω και περα συνηδητοποιησα οτι ξεκιναε το μελλον μου για να γινω ενας απο τους δυνατοτερους μαγους και να μπω στην συντεχνια του Fairy Tail !
Back to top Go down
Sponsored content





(Aρχη) Η περιπετεια ξεκιναει  Empty
PostSubject: Re: (Aρχη) Η περιπετεια ξεκιναει    (Aρχη) Η περιπετεια ξεκιναει  I_icon_minitime

Back to top Go down
 

(Aρχη) Η περιπετεια ξεκιναει

View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1

 Similar topics

-
» (Aρχη)Η επιστροφη στην Acalypha και η εκδικηση!

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek Fairy Tail RPG :: Περιοχές :: Earthland-Fiore Towns :: Fiore :: Magnolia Town-